Luis Nani: ‘’ İç Sahalar Cennet, dış Sahalar Cehennem Gibiydi!’’

Türkiye’de Fenerbahçe formasını giyen Portekizli oyuncu Luis Nani; Türkiye’de geçirdiği günler ile ilgili önemli ifadeler kullandı.  Premier Lig’de Manchester United formasıyla oldukça başarılı zaferler yaşayan ve kısa bir süre Fenerbahçe forması da giyen Luis Nani, kariyerine dair önemli açıklamalar yaptı. Goal’e açıklama yapan Portekizli yıldı Luis Nani; 2015 ve 2016 sezonunda sarı lacivertli formayla 47 resmi maça çıkmıştı. Bu maçlarda 12 gol, 12 asistlik performans yakalamıştı. Kariyeri süresince Portekiz Ligi ve Süper Lig dışında La Liga, Premier Lig ve Serie A tecrübesi de yaşamış olan Nani, futbol oynadığı liglerin atmosferlerini değerlendirdi.  Luis Nani; Türkiye’deki taraftarlara yönelik çeşitli benzetmelerde de bulundu.

‘’Futbol Kültür Gibidir’’

Nani sözlerinde; ”Futbol, kültür gibidir. Her ülkenin futbola bakış açısı bir diğerinden farklı oluyor. Kariyerimde en güzel futbol atmosferini Türkiye’de yaşadım. Orada taraftarlar gerçekten çılgın. İç sahada oynadığınızda cennet, deplasmanda oynadığınızda cehennem gibi bir ortam oluyor. İspanya, İtalya ve Portekiz’de futbol, toplumda sahip olduğu statü açısından Latin Amerika’ya benziyor. Fakat bu deneyimlerimin tamamı muhteşemdi. ” şeklinde devam etti. ”En kötü gün, Ferguson’un ayrıldığı gündü” diyerek, Manchester United günlerinden bahsetti.  Nani, İngiliz ekibinin kendisi için büyük bir fırsat olduğunu dile getirirken ayrılığıyla ilgili de oldukça dürüst açıklamalarda bulundu.

”Manchester United dünyanın en büyük kulüplerinden biri ve orada oynama fırsatı bulmak benim için harika bir duyguydu. Orada birçok unutulmaz anım var. Manchester United’da çok fazla başarı kazandık. Ferguson’un ayrılmasından sonra Moyes döneminde çok fazla şans bulamadım, sonra da Van Gaal bana düzenli olarak 11’de oynama şansımın az olduğunu söyledi ve takımdan ayrılık vakti geldi. Manchester United’da yaşadığım en kötü gün, Ferguson’un takımdan ayrıldığı gündü. ” dedi.

”Alex Ferguson’u bir baba gibi görüyorum”

Manchester United’a transfer olmasını sağlayan Alex Ferguson hakkında da açıklamalarda bulunan Nani, İskoç futbol adamı hakkında oldukça övgü dolu açıklamalarda da bulundu. Sözlerinde; ”Çok tutkulu ve ilham verici biriydi. Onu bir baba olarak görüyorum. İyi zamanlarında da kötü zamanlarında da çok dürüst biriydi. Başlarda onunla çalışmak zordu. Çünkü onu ve onun tarzını çok kestiremiyorsunuz. Ama tanımaya başlayınca sizin yararınıza davrandığını anlıyorsunuz. ‘’ diyerek devam etti.

 

Bir önceki yazımız olan Tamer Tuna: Sezon Başında Hata Yaptım! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.