Sonunda Galatasaray Transferler Hakkında Açıklama Yaptı!

Sonunda Galatasaray Transferler Hakkında Açıklama Yaptı!

Galatasaray resmi sitesinden yaptığı açıklamalar ile transferler hakkındaki son durum ile ilgili açıklamalar yaptı. Galatasaray Kulübü, Alan ve Pato transferlerinin gerçekleşmemesi üzerine sarı kırmızılı taraftarlardan büyük tepki almıştı. Yönetimi istifaya davet eden sarı kırmızılı taraftarın öfkesini yatıştırmak ve transfer konusunu açığa çıkarmak için sarı kırmızılı yönetim resmi siteden bir açıklama yaptı.

İşte Galatasaray resmi internet sitesinden yapılan açıklama:

“Değerli Galatasaray Camiası, Ocak 2019 ara transfer dönemde Galatasaray Camiasının karakterine ve hedeflerine uygun futbolcular arayışımız, tüm hızıyla, çeşitli platformlarda devam etmektedir. Bu süreçte, karşımıza profesyonel dünyanın umulmadık bariyerleri çıkabilmektedir. Yönetimimiz, teknik heyetle uyum içinde bu engelleri de aşacaktır. Kulübümüz tarafından resmi açıklama yapılmadan, hiçbir duyum, söylenti ve dedikoduya itibar edilmemesini önemle bildiririz. Camiamıza saygıyla duyururuz. ” şeklinde ifadeler kullanıldı. Taraftarlar Fatih Terim ile beraber forvet için ısrar etmeye devam ediyor. Teknik Direktör Fatih Terim’in de durumdan memnun olmadığı gözlerden kaçmadı, konu ile yakından ilgileneceğini ortaya koyan Fatih Terim, taraftarlarla beraber isyan bayrağını çekiyor.

Eli Boş Dönen Galatasaray’a Taraftar Tepkisi

Pato ve Alan Carvalho transferlerinin başarısızlıkla sonuçlanması üzerine transferi gerçekleştiremeyen yetkilileri istifaya davet eden sarı kırmızılılar şaşırttı. Pato ve Alan’ın talep ettiği astronomik maliyetleri nedeniyle gerçekleştirmeyen deneyimli iki sarı kırmızılı yöneticinin transfer görüşmelerinin sonuçsuz kalması üzerinde taraftarlar isyan bayrağını çekti. Forvet transferinin tamamlanması üzerine maçlara forvetsiz çıkmaya devam edecek olan sarı kırmızılı takım; sosyal medyada da isyan etti. taraftarların isyan etmesi üzerine sarı kırmızılı taraftarlar #ForvetYoksaİstifa etiketiyle yönetimi istifaya davet etti. Pato ve Alan’ın talep ettiği oldukça yüksek rakamlar dudak uçuklattı.

Forvet Yoksa Taraftar İstifa İstiyor!

Galatasaray yedi aydır forvetsiz oynadığı maçlar sebebiyle sinirlerin gerildiği bir konumda. Özellikle taraftarlar tarafından tepki ile karşılaşan Galatasaray, forvet oyuncu transferi için çalışmaları da hızlandırdı.  Taraftarlar; 7 aydır forvet alamadığı için Galatasaray yönetimine çok sert tepki gösterdi. Twitter’da #ForvetYoksaİstifa etiketi Türkiye gündeminde 1. sıraya yükseldi. Bu tepkiye karşılık yetkililerin açıklamaları bekleniyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan Luis Nani: ‘’ İç Sahalar Cennet, dış Sahalar Cehennem Gibiydi!’’ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.