Ersun Yanal Hakem Hakkında Öyle Bir Konuştu ki!

Fenerbahçe’nin sevilen ve deneyimli Teknik Direktörü Kazım Ersun Yanal, 3-2’lik skorla kazandıkları Rizespor maçının ardından yayıncı kuruluşlara açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe’nin deneyimli teknik adamı K. Yanal şu şekilde sözlerine başladı: “Rakibimizi kutluyorum. Son 3 maçta 119 koşmuşlardı. Atlet, organize bir takım. 6 maçta 5 galibiyet almış bir takım. Özgüveni artan, iyi oynayan bir takım. Biz de Beşiktaş maçında iyi oyun, iyi bir geri dönüş vardı. Sürekli bu oyunu oynamak, özgüveni kazanmak, takım olmak gibi sorunlarımız vardı. Bir sarmalın içerisindeydik. 3 puanı aldığımız için mutluyuz ama oyunu eleştirecek çok yön var. Ucundan, neresinden yakalarsanız eleştirilecek yerler var.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

  1. Ersun Yanal: ‘’Beklentilerin Farkındayız!’’

Sevilen teknik adam sözlerine şu şekilde devam etti: “Beklentilerin daha farklı olduğunu da biliyoruz. Fenerbahçe birkaç hafta böyle 3 puanlar alınca çok daha farklı oyunlar oynayacağını da biliyorum. Taraftarımız, taraflı tarafsız herkesin takdirini de biliyorum. Bugün sadece 3 puan.” Dedi. 17 Aralık 1961 doğumlu olan Kazım Ersun Yanal bu sene 58 yaşına basacak. Sarı lacivertli taraftarlar tarafından oldukça sevilen teknik adam hakemler konusunda da çeşitli uyarılarda bulundu.

Kazım Ersun Yanal’dan Hakemlere Uyarı!

Hakemleri tartışmak istemediğini ileten İzmir doğumlu Ersun Yanal sözlerine şu şekilde devam etti: “Tartışılacak çok şey var, hakemleri tartışmak istemiyoruz. Rizespor da, biz de tartışacağız ama bu konuyla ilgilenmek istemiyoruz artık. Hakemleri yönetecek farklı bir grupla yola çıkıldı. Umarım, hakem takımlarını toparlarlar artık. Hakemlerimize ve onlara destek olmalıyız. Bizim ve rakibimiz lehine, aleyhine hakemler hata yapacak. Önemli olan sonucu etkilemesin.’’ Diyerek hakemlere uyarısını yaptı.

‘’Rizespor, bize baskı kurup top kayıpları yaşattı.’’

Deneyimli teknik adam K. Ersun Yanal sözlerine şu şekilde devam etti: ‘’Rizespor, bize baskı kurup top kayıpları yaşattı. Bizim yakaladığımız kritik pozisyonlar var. Bir adım öne geçsek, topu oradan çıkarsak lehimize dönecek ama rakibin lehine döndü. Bu sonuçlarla beraber oyunun da pekişeceği günlerin çok uzak olmadığını düşünüyorum.” Diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

 

Bir önceki yazımız olan Sonunda Galatasaray Transferler Hakkında Açıklama Yaptı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.